Strony

rozwijane menu

czwartek, 24 marca 2016

City Trail 2015/2016 podsumowanie

City Trail 2015/2016 za nami. 8 marca pojechaliśmy z Agnieszką na oficjalne zakończenie i rozdanie medali.
Nasza przygoda z bieganiem, a właściwie Agnieszki przygoda bieganiem, rozpoczęła się właśnie na City Trail. W trakcie tego półrocza było jeszcze kilka innych biegów ale ten był pierwszy.
Zaczęło się niepozornie, od tego że szukaliśmy jakiejś aktywności fizycznej którą można uprawiać zimą. Bo przecież ten nasz wulkan energii rozsadził by dom siedząc całą zimę w domu. Zaczęłyśmy chodzić na capoeira. Ale to było naszej Agusi mało.
Kiedyś przypadkiem trafiłam na informację że zaczął się sezon City Trail i co ważniejsze City Trail Junior. A ponieważ Agnieszka odkąd zaczęła chodzić to w zasadzie nie chodzi tylko biega wiec było to jakby naturalna kolej rzeczy aby spróbować na takich zawodach.

Zapisałam Agę na pierwszy bieg i spodobało się jej. Do tego stopnia, że było jej mało. Brałyśmy udział w 5ciu z 6ciu możliwych (raz była przeziębiona).
Prze z całą zimę Agnieszka była przeziębiona raptem raz czy dwa razy, kiedy to w zeszłym roku non stop siedziała w domu przeziębiona. Biegałyśmy również podczas biegu mikołajkowego i na Hercklekotach. Teraz czekamy na 2 kwietnia i leśny Run.
Dystanse dla dzieci w jej wieku nie są duże, na City Trail to było 300 metrów. Na innych jest to 400 lub 200 metrów. A radość i duma że się biegło, dostało medal i w mniemaniu Agnieszki wygrało … bezcenne. Myślę, że takie bieganie oprócz wartości zdrowotnych, ruchowych dodaje jej również pewności siebie (choć nie uważam żeby tego jej akurat kiedykolwiek brakowało). Z tego powodu zaczął z nami jeździć również kuzyn Agnieszki, Karol. Raz pojechał aby nam kibicować, bardzo chciał biegać więc na kolejny zapisałam już oboje. Karol jest raczej nieśmiałym dzieckiem więc dodatkowym atutem jest przebywaniu wśród ludzi i rówieśników.
W tych kategoriach nie ma oceniania i rywalizacji, jest za to fajna zabawa i spędzanie czasu razem na Świerzym powietrzu. Dlatego dopóki Aga ma chęć biegać będziemy jeździć całą rodzinką na zawody.

20 września 2015 roku - I bieg11 października 2015 roku - II bieg


22 listopada 2015 roku - III bieg

31.01.2016 roku - V bieg

28.02.2016 roku - VI bieg
08.03.2016 roku - zakończenie sezonu, rozdanie medali