Strony

rozwijane menu

sobota, 25 lutego 2017

Pieczątki po raz kolejny

O pieczątkach już było, ale wtedy były to pieczątki z warzyw. Można je zobaczyć TUTAJ
Tym razem tworzymy pieczątki z takich rzeczy jak klocki i gumki recepturki, włóczka czy widelec.

Trzy korki z wina sklejamy razem taśmą klejącą(tutaj izolacyjna) i po odbiciu i dorysowaniu łodyżki mamy koniczynę.
Mały widelec deserowy po zamoczeniu w farbie i odbiciu tworzy kwiatek, jeszcze tylko dorysować łodyżki i gotowe.
Gumki recepturki owijamy na klockach i mamy pieczątki
 Rolkę po papierze tniemy z jednej strony w paski i smarujemy paski. I tutaj zdania są podzielone ponieważ ja twierdzę, że z tego wychodzą fajerwerki natomiast moja córcia twierdzi że to kwiatek.
Ponownie klocek, tym razem owinięty włóczką. każda strona pomalowana innym kolorem i gotowa pieczątka, którą stworzyłyśmy obrazek z kolorowych nieregularnych paseczków.


 Kolejna pieczątka zrobiona została z rolki do czyszczenia ubrań oraz grubego filcu. Z tego ostatniego wycinamy wzory i przyklejamy do czystej taśmy, malujemy filc i przykładamy do kartki. Malujemy rolując. Potem wystarczy zdjąć filc i jeden pasek taśmy do czyszczenia i rolka ponownie jest tylko rolką.Aga pomalowała wacik kosmetyczny na zielono i odbiła go na kartce. Dorysowała oczy, buzie, ręce i nogi i powstała ... żaba.Kilka patyczków do uszy sklejamy razem taśmą klejącą, Jeśli malujemy jednym kolorem to wystarczy zamoczyć je w farbie. Jeśli każdy ma być inny nakładamy na nie  farbę pędzelkiem.Na wałek nakładamy gumki recepturki (tutaj mały plastikowy). Moczymy w farbie (rolujemy po farbie) a potem rolujemy na czystej kartce papieru.