Strony

rozwijane menu

wtorek, 15 grudnia 2015

Muzeum Śląskie - warsztaty

Muzeum Śląskie organizuje rodzinne warsztaty. Byliśmy na takich zajęciach dwa razy i na pewno będziemy jeszcze nie raz.
Kosztuje to 7 złotych od dziecka (w pracę twórczą włączają się rodzice, ale płaci się tylko za dzieci. To one są głównymi odbiorcami warsztatów).
Najpierw dzieci w przystępny dla nich sposób wprowadzane są w temat.
Za pierwszym razem przy tematyce lata miła Pani oprowadzała nas po muzeum i pokazywała dzieciom obrazy w tejże tematyce. Pytała dzieci co widzą na obrazie. Wyjaśniała wątpliwości, pytała o kolory. Potem przeczytała wiersz o lecie.
Za drugim razem na warsztatach z pastorałek pokazała dzieciom malunki kostiumów do pastorałek, cały czas włączając dzieci zadając im pytania (np. jaka postać jest na danym obrazie)
Potem przechodzi się do sali przeznaczonej na warsztaty i wspólnie z rodzicami tworzy się pracę w temacie warsztatów. Materiałów do tworzenia muzeum dostarcza w ilości wystarczającej dla każdego wymagającego małego artysty.

Muzeum dla malucha-  „Czekamy na lato” - tutaj tworzyliśmy obraz letni. Tatuś się bardzo włączał w pracę twórczą.

Pastorałki - anioł i diabeł na scenie - tworzyliśmy kukiełki do pastorałki. Aga zrobiła z moją pomocą Herodową i samodzielnie śmierć. Karol, kuzyn Agnieszki, ze swoim tatą stworzył anioła, diabła i śmiertkę.Warsztaty odbywają się w soboty. Warto z nich skorzystać. Dla dzieci jest to w przystępny sposób zaznajomienie się ze sztuką, możliwość stworzenia czegoś samemu. I wspólne rodzinne spędzanie czasu.