Strony

rozwijane menu

poniedziałek, 13 marca 2017

Literki-jeszcze kilka zabaw

Obecnie ćwiczymy dużo z sylabami, ale jeszcze czasem Aga lubi wrócić do zabaw z literkami. Zwłaszcza, kiedy coraz już wie i rozumie.
Dla zainteresowanych materiały potrzebne do zabawy do pobrania. Wystarczy wydrukować i bawić się z dzieckiem a przy okazji uczyć.
Przy każdej zabawie powtarzamy literki, tudzież sylaby.
Plansze z literkami drukowałam 2-3 razy. Jedną na papierze grubszym a druga na naklejkach. Tę na naklejkach przyklejam na nakrętki i na kostkę d gry. Zabawy są dwie. Jedna polega na tym, że mówiłam córci jakie literki ma zasłaniać. A druga była podobna, rzucała kostką i zasłaniała tę literkę, którą wyrzuciła.

Przy murku podobnie. Drukujemy na dwóch grubych kartkach, jedną wycinamy. Zabawa polega na zasłonięciu wyciętymi cegłami murku niewyciętego. Wszystko odbywa się przy powtarzaniu literek.
Iglo posłużyło do dwóch zabaw.  Jedna jak przy innych polegała, tak jak przy murze, na zasłonięciu jednym (wyciętym) kompletem całego igla nie wyciętego. Druga zabawa polegała na zasłonięciu tych liter, które wskazuje pingwin. Czyli położyłam pingwina obok igloo a Aga miała za zadanie zasłonić te literki, którą oznaczony jest pingwin.