Strony

rozwijane menu

czwartek, 8 grudnia 2016

świeczniki ze słoików

Jak co roku kilka osób będę obdarowywała drobiazgami własnej roboty, kilka świeczników z kieliszków już mam i kilka innych ewentualnych prezencików.
Świeczniki w ilości większej ponieważ sama lubię w święta zgasić światło, zapalić lampki na choince i kilka świeczek ... w świecznikach własnej produkcji:)

Świecznik ze słoika litrowego, na górze klejem na ciepło sznurek przykleiłam, na niego naokoło tasiemka biała a wykończeniem jest gałązka, szyszka i cytrus. Naokoło świeczki kawa, ale może być też sól lub cukier. Świeczka do zdjęć większa, docelowo będzie trochę niższa.
Drugi świecznik zrobiony jest z nieco mniejszego (0,5l.) słoika, Na górze znowu sznurek, tasiemka, gałązka, cytrus i szyszka. NA dole klejem na ciepło przyklejone cytrusy. Gdybym miała ich więcej to cały słoik byłby w cytrusach.

Kolejny ze szklanki po nutelli bodajże. Sznurek jest na dole i na górze. Do tego tasiemka koronka, gałązka cytryna i choinka z suszonej skórki pomarańczy (w pierwszej wersji była gwiazdka z pianki ale wymieniłam na skórkę)


Szklanka po nutelli owinięta sznurkiem


Świeczniki ze szklanek po jogurtach. Trochę sznurka i tasiemki koronkowej lub sama tasiemka. Do dekoracji cytryna suszona i kilka koralików a w drugiej wersji tylko piankowa naklejka.

Świecznik ze starej szklanki trochę pucołowatej i też tasiemka , gałązka i koraliki