Akwarium podzielone jest na salę.
Zwiedzanie akwarium zaczynamy od Sali Dydaktycznej gdzie można zobaczyć eksponaty muzealne ryb, gadów, ptaków i ssaków.
Kolejna sala to sala pod nazwą: "Na styku wody i lądu"
Tutaj w zbiornikach będących połączeniem akwarium i terrarium nożna oglądać zwierzęta żyjące na styku lądu i wody. Różne gatunki gadów i ryb.
Aksolotl Meksykański |
Na pierwszym piętrze znajdują się dwie sale:
Zostera marina- to trawa morska. Pośród łąk trawy morskiej można spotkać wiele ciekawych organizmów. Sala otwarta w 2015 roku prezentuje faunę Zatoki Puckiej Wewnętrznej, która należy do obszarów chronionych Natura 2000. W zbiornikach znajdują się bezkręgowce, takie jak krewetki czy kraby, przedstawiciele licznie w Zatoce reprezentowanych ryb z rodziny ciernikowatych oraz babkowatych, iglicznie i wężynki, płastugi, a także ryby słodkowodne, które ze względu na niskie zasolenie również licznie bytują w Zatoce (szczupak, leszcz, okoń, sandacz, płoć).
Rafa Koralowa, w której można zobaczyć największą żywą rafę koralową w Polsce.
W największym zbiorniku na tym poziomie o pojemności 3000 litrów, można podziwiać kilkadziesiąt gatunków koralowców twardych, korale miękkie oraz zwierzęta bezkręgowe, jak np. przydacznie, strzykwy czy rozgwiazdy. Prezentowane ryby raf koralowych, zachwycają niezwykłymi kolorami i bogactwem kształtów.
Zobaczyć tu można m.in. skrzydlice, błazenki, nadymki, garbiki, plataksy, ryby pokolcowate i ustnikowate, mureny i wiele, wiele innych gatunków.
Jednym z przedstawicieli biotopu rafy koralowej jest konik morski (Hippocampinae)
Przy tym akwarium Aga utknęła na długo, koniki morskie, brzytewniki (wyglądające jak źdźbła trawy) czy rybki wystające z piasku jak długie robaczki.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz